Fısıltı TercümeFısıltı Tercüme – Fısıltı Çeviri

Fısıltı çevirisi Simültane Tercüme de olduğu gibi ses sistemi kurulumuna gerek duyulmayan,  bir ya da iki katılımcının çeviriye ihtiyaç duyduğu toplantılarda kullanılmaktadır.

İnfoport sistem desteğiyle, daha geniş bir kitleye fısıltı çevirisi yapmak da mümkündür. Kısa süreli toplantılar, önemli sunumlar ve heyet ziyaretlerinde, özellikle sürekli mobil olunması gereken programlarda infoport sistemle beraber fısıltı tercüme yapılabilir.

Fısıltı çevirmeni katılımcılardan bir veya ikisinin yanına oturur. İnfoport sistemi varsa, konuşmacıları en rahat duyacağı, kendi fısıltı çevirisinden de insanların en az rahatsız olacağı yerde konuşlanır. Toplantı süresince konuşmanın çevirisini fısıltı şeklinde simultane olarak gerçekleştirir.

Çeviri süresinin 45 dakikayı aşmaması önerilir. Normal toplantılarda ve uzun süreli programlarda ISOstandardı simultane çevirmen kabini ve ilgili donanımı tercih edilir. Fısıltı çevirisi  yerine Simultane Tercüme sunulur. İnfoport ile ve klasik fısıltı çevirisi hizmetimizi İngilizce, Türkçe, Fransızca, Almanca, İtalyanca,İspanyolca, Rusça, Arapça, Farsça ve diğer Avrupa ve Asya dillerinde sunuyoruz