Simultane Tercüme Fiyatları

SİMULTANE TERCÜME FİYATLARI


Simultane tercüme fiyatları
, konferansın veya toplantının süresine, kaç dilli olduğuna, katılımcı ve konuşmacı sayısına gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Bu etkenlere ek olarak toplantının hangi şehirde/ülkede olduğu da önemlidir.

Tam günlük simultane tercüme organizasyonlarında genelde her dil için iki tercüman kuralı vardır. Bu kuralın sebebi,  Simultane tercüme, çok yoğun odaklanma ve konsantrasyon gerektirdiğinden dolayı yorucu ve de yıpratıcı bir iştir. Bu nedenden dolayı genelde her yarım saatte bir dönüşümlü olarak çeviri yapan 2 tercüman olması gerekmektedir. Sadece bazı durumlarda, tercümanın zihnini çok zorlamayacak durumlarda ve 1 saati geçmeyen simultane tercümeler de 1 adet çevirmen olması kabul edilebilir. 2 tercüman kuralına uyulmadığı toplantılarda hem çevirmenin sağlığı zarar görebilir hem de normal olarak tercümenin kalitesi düşebilir.
Bazı yorucu ve çok uzun süren toplantılarda 3 tercümanın katılması, toplantının gidişatı ve herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için uygun bir durumdur.

Simultane tercüme fiyatlarını etkileyen diğer etken ise kiralanacak Simultane ekipmanlardan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar ana cihazların (Örnek; Tercüman Ünitesi, Verici Ünitesi, Ses Mikseri gibi)  fiyatları sabit olsa da konuşmacı sayısına göre arttırılan mikrofon sayısı ve dinleyici sayısına göre kiralanan kulaklık sayısı fiyatlarda farklılık göstermektedir.

Simultane Tercüme Fiyatları 

Mesela Simultane Tercüme fiyatlandırılmasında ki en büyük etken sımültane ekipman fiyatlarından kaynaklanmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak kulaklık, ses sistemi, simultane kabını ve ceşitli mikrofon secenekleri sımultane tercüme fiyatlarını değiştirebileceği gibi, Bir saatten fazla görüsmelerde iki simultane tercümanın yapması simultane çeviri fiyatını arttırmaktadır. Bunlara ek olarak kaynak dil ve hedef dil farklılıkları da yine simultane tercüme fiyatlarında farklılık yaratabilir.

Simultane Tercüme Fiyatları Hakkında daha detaylı bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Etiketler: Simultane Tercüme Fiyatları , Simultane Tercüme Ücretleri, Simultane Çeviri Fiyatları,