Çeviri Büroları

Çeviri Büroları Ne Yapar?

Çeviri büroları aslında iletişim şirketleridir. Kurumlar ve bireyler arasındaki yabancı dil iletişimini aksamadan gerçekleştirmektedir. Bu iletişimi bünyesinde çalıştırdığı yüzlerce mütercim tercüman ve dil uzmanlarınca sağlayan çeviri büroları dil ile alakalı birçok hizmette sunmaktadır. Türkiye’de özellikle İstanbul’da kurumsallaşmış bir çok çeviri bürosu yazılı çeviri ve tercüme yanında ardıl çeviri yani sözlü tercüme, simultane çeviri ve simultane çeviri için gerekli ekip ve ekipman kiralama gibi kapsamlı bir çok çeviri hizmetini sunmaktadır. Çeviri ve tercüme hizmetlerinin yanı sıra, çeviri büroları kurumlara ve bireylere dil eğitim hizmetleri de sunmaktadır. Dil konusunda hayli deneyimli olan çeviri büroları genelde ileri düzeyde İngilizce, mesleki İngilizce eğitimi ve iş İngilizcesi eğitimlerini müşterilerine ve devamlı çalışmalar yaptıkları çözüm ortaklarına sunmaktadır.

Bir çeviri bürosu ile çalışmanın birçok avantajı vardır. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine, çeviri büroları çok hızlı ve doğru hizmet verebilmektedir. Hızlı tercüme hizmetini bünyesinde çalıştırdığı hem tam zamanlı hem de serbest zamanlı çalıştırdığı tercümanlar ve çevirmenler vasıtasıyla, yapılan çevirileri editörler tarafından kontrol ettirilerek başarmaktadır. Çeviri büroları, müşterilerine dil ile alakalı tüm ihtiyaçlarında hizmetler sunabilmektedir. Bu hizmetlerin arasında, ikili görüşmeler için gerekli ardıl tercüme hizmeti, toplantı tercümeleri için gerekebilen fısıltı tercüme hizmeti, konferans ve büyük çapta toplantılar için gereken simultane çeviri hizmeti ve yine simultane tercüme için gerekli simultane çeviri ekipman kiralama bulunmaktadır.

Çeviri bürolarının diğer avantajları ise, belgelerinizin veya sözlü tercümelerinizin gizliliği için gerekli olan gizlilik sözleşmesi yapabilmenizdir. Ayrıca resmi evraklarınız için gerekli yeminli tercümede yine çeviri büroları tarafından aksatılmadan sağlanmaktadır.

Şirketinizin yurt dışı iletişimi ve yabancı müşterilerin şirketinize kolaylıkla ulaşması ve sizleri doğru anlaması için gerekli dili doğru şekilde kullanmak ve yapılan çevirileri editörlere kontrol ettirerek sizlere ulaştırması ve bunu planlanan zaman içinde yapılması tercüme şirketleri ile çalışmanın en büyük avantajlarından biridir.

Ayrıca yapılan tercümeler ve sözlü çeviriler karşılığında fatura alabilmeniz hem şirketinizin giderleri için gerekli hem de ülke ekonomisinin gelişmesi ve çalışan üreten herkesin gelişen ekonominin bir parçası olabilmesi için hayati önem taşımaktadır.

Yorumlar (1)

Yorum Ekle